
Niebezpieczeństwa związane z brakiem kierownika budowy, otwieranie furtki do stawiania domów praktycznie bez żadnej kontroli – to niektóre zarzuty, które skłoniły senatorów do odrzucenia ustawy z Polskiego Ładu. Teraz wróci ona do Sejmu.
Odrzucenie nowelizacji prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333) rekomendowały senatorom połączone komisje samorządu terytorialnego i administracji oraz infrastruktury. Jak wyjaśniał sprawozdawca komisji sen. Janusz Pęcherz (KO), zgodnie z zaproponowanymi rozwiązaniami to inwestor będzie musiał wziąć na siebie odpowiedzialność karną, która dotychczas spoczywała na kierowniku budowy, mającym odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i przede wszystkim ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

