Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Polski Ład: MSWiA ostrzegało, premier wiedział lepiej

Maciej Miłosz
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
polska policja
Z informacji DGP wynika, że jeszcze w grudniu, przed wejściem w życie nowych regulacji Wąsik informował premiera Mateusza Morawieckiego, iż nowe przepisy oznaczają mniejsze wypłaty dla wielu funkcjonariuszy
shutterstock

Wszystkie wyrównania pensji dla policjantów zostały wczoraj wypłacone. Ale o tym, że będą kłopoty, wiadomo było już w grudniu.

Na początku stycznia pojawiły się pierwsze informacje o tym, że funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i żołnierze dostają mniejsze pensje niż jeszcze w grudniu. Często różnica wynosiła kilkaset złotych. Te zmiany wynikały z nowych regulacji podatkowych wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu.

4 stycznia wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik wystąpił na konferencji prasowej. – Związkowcy zauważyli, że jest pewna grupa funkcjonariuszy, która może dostać w pierwszych wypłatach niższe uposażenie. To są nieduże kwoty, ale mimo wszystko znaczące. Te nieduże wyrównania zrobimy tak, żeby nie było takiego poczucia, że Polski Ład kogoś krzywdzi – mówił wówczas polityk Prawa i Sprawiedliwości.