Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Polski Ład a dopłaty do wynagrodzeń. PFRON wyjaśnia

Michalina Topolewska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Transport. Niepełnosprawni
Chodzi o tych pracodawców, którzy wynagrodzenie za grudzień 2021 r. wypłacili niepełnosprawnym pracownikom w styczniu br.
ShutterStock

Pracodawcy, którzy skorygują wysokość grudniowej pensji niepełnosprawnych pracowników do 25 stycznia br., będą mogli otrzymać dopłaty do ich pensji.

Czy będzie to możliwe również wtedy, gdy wyrównanie będzie wypłacone po tej dacie, zależy od stanowiska, jakie w tej sprawie zajmie biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON). Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na pytanie Ogólnopolskiej Bazy Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org).

Chodzi o tych pracodawców, którzy wynagrodzenie za grudzień 2021 r. wypłacili niepełnosprawnym pracownikom w styczniu br. Nastąpiło to już zgodnie z przepisami podatkowymi Polskiego Ładu i spowodowało - tak jak w przypadku innych grup pracowników - że otrzymali oni zaniżone pensje. Tę sytuację ma naprawić rozporządzenie ministra finansów z 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (Dz.U. poz. 28), które zobowiązuje zakłady pracy do ponownego przeliczenia wypłaconych wynagrodzeń.

Pozostało 65% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się