Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Morawiecki: Nie będzie żadnych zmian w KRUS

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Darek Delmanowicz
PAP

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył we wtorek, że w ramach „Polskiego Ładu” nie będzie żadnych zmian w KRUS.

„Chcemy dodatkowo wesprzeć bardzo mocno polskie rolnictwo. Nie będziemy niczego zmieniać w KRUS” - zapowiedział szef rządu. Jak mówił w czasie wizyty u producenta chemii budowlanej pod Krakowem, „chcemy, żeby polskie rolnictwo świętowało coraz większe sukcesy na rynkach międzynarodowych”. „Stąd wsparcie produkcji eksportowej i kredyty eksportowe” - dodał.

Jak mówił Morawiecki, z chęci wsparcia rolnictwa wynika też promocja rolniczego handlu detalicznego i budowa odpowiednich warunków na rynkach lokalnych.

„Wobec dużych partnerów nabywających polskie produkty, różnego rodzaju supermarketów czy dyskontów, polski rolnik musi mieć siłę. Dobrze, żeby się zrzeszał, stąd wsparcie spółdzielczości rolnej i wsparcie grup producenckich” - oświadczył Morawiecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo i dom do 70 mkw. bez formalności.