Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

INFORLEX Sprawdź >>

Ulga dla klasy średniej. Jak ją liczyć, gdy wypłat jest wiele?

Bożena Nowicka
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
przedsiębiorca, podatki, rozliczenia, pieniądze
Naliczanie ulgi dla klasy średniej być może nie będzie uciążliwe w tych zakładach pracy, w których sporządza się w danym miesiącu tylko jedną listę płac.
Shutterstock

Twardy orzech do zgryzienia będą mieli zarówno płatnicy, jak i dostawcy oprogramowania. Jedni będą musieli zaproponować, a drudzy stosować takie rozwiązania, które zapewnią naliczanie ulgi dla klasy średniej zgodne z przepisami Polskiego Ładu. Autorem artykułu jest Bożena Nowicka, doradca podatkowy w DORADCA Zespół Doradców Finansowo-Księgowych.

Problem pojawi się w tych zakładach pracy, w których wynagrodzenia są wypłacane w dwóch lub trzech terminach w ramach tego samego miesiąca. Wprowadzone przez ustawodawcę przepisy o uldze dla klasy średniej są bowiem nieprecyzyjne i od 1 stycznia 2022 r. wielu pracodawców będzie miało kłopot z ich stosowaniem.

Już dzisiaj rodzi się pytanie, czy aby zakłady pracy nie będą ponosić negatywnych konsekwencji i odpowiedzialności za niedookreślone przez ustawodawcę rozwiązania w zakresie obowiązku naliczania ulgi pomniejszającej podstawę opodatkowania u pracownika.

Pozostało 88% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się