Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

INFORLEX Sprawdź >>

CIT po Polskim Ładzie: Limit kosztów znika, ale nadal trzeba go stosować

Mariusz Szulc
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
podatek CIT
Chodzi o skutki uchylenia art. 15e ustawy o CIT. Stanie się to od 1 stycznia 2022 r. wskutek wejścia w życie Polskiego Ładu,
ShutterStock

W 2022 r. i w latach następnych przedsiębiorcy będą mogli pomniejszać przychody o nieodliczone wcześniej wydatki na usługi niematerialne. Nie odejmą ich jednak w całości

W odniesieniu do kosztów poniesionych przed 2022 r. będą musieli stosować się do obowiązujących do końca 2021 r. limitów – wynika z odpowiedzi biura prasowego Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

Limitów tych nie znajdą już jednak w znowelizowanych Polskim Ładem przepisach.

Pozostało 96% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się