Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

POLSKI ŁAD Sprawdź >>

Polski Ład: Czytelnicy DGP pytają, Ministerstwo Finansów odpowiada [CZĘŚĆ 2]

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
podatki
Moje pytanie dotyczy oświadczeń, które będą musieli składać niektórzy pracownicy, np. żeby nie rozliczać ulgi dla klasy średniej. Czy na stronie MF będą jego jakieś konkretne wzory?
Shutterstock

Przedstawiamy drugą część odpowiedzi resortu finansów na pytania przysłane przez naszych czytelników. Poprzednią opublikowaliśmy w wydaniu DGP nr 5/2022

Czy dozwolona była zapłata (i odliczenie) składek grudniowych jeszcze w grudniu 2021 r. (zamiast płacić do 10 stycznia 2022 r.)? A co się stanie, jeżeli jeszcze w grudniu zapłaciłem również pozostałe składki - należne już za 2022 r.? Czy mogłem tak zrobić?

Odliczenie składki zdrowotnej od podatku dochodowego zależy od jej opłacenia zgodnie z przepisami o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Przedsiębiorca, który zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych opłacił w grudniu 2021 r. składkę za grudzień 2021 r., może tę składkę odliczyć od podatku dochodowego za 2021 r., na zasadach określonych w art. 27b ustawy o PIT.

Pozostało 88% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się